Expositie Vermeer centrum Delft

PERSBERICHT

 

Expositie ‘Vermeer door een nieuwe generatie’ – Studenten van Atelier Sint Lucas in het Vermeercentrum Delft

 

Van 1 maart tot en met 31 mei presenteert het Vermeercentrum Delft de tentoonstelling ‘Vermeer door een nieuwe generatie’. Studenten van Atelier Sint Lucas uit Den Haag tonen een bijzondere collectie kleine, verfijnde werken, geïnspireerd door Vermeers meesterlijke schilderkunst. Van gedetailleerde studies tot moderne interpretaties, de expositie illustreert hoe zijn nalatenschap voortleeft in de kunst van nu.

 

Een Delfts eerbetoon aan Vermeer

Atelier Sint Lucas is mede opgericht door Delftenaar Arjan van Gent en vernoemd naar het Lucasgilde, waartoe Vermeer ooit behoorde. Het atelier biedt al 25 jaar klassiek kunstonderwijs en combineert traditionele technieken met hedendaagse invalshoeken.

 

Van Gent speelde als een van de twaalf Meesterschilders een prominente rol in het tv-programma ‘De Nieuwe Vermeer’, waaraan ook een aantal van zijn studenten deelnam. Zij werkten mee aan de aflevering over ‘Het Tweede Straatje’ en presenteerden hun eigen vrije interpretaties van Vermeers werk. Van Gent reconstrueerde bovendien ‘Venus, Jupiter en Mercurius’, waarvoor Pip Greenaway – dochter van cineast Peter Greenaway – model stond. Dit werk krijgt nu een permanente plek in het Vermeercentrum Delft.

 

Opening door Peter Greenaway

De tentoonstelling wordt geopend door Peter Greenaway, internationaal gerenommeerd cineast en Vermeer-liefhebber. Over Vermeer zei hij in 1996: “De Franse filmmaker Jean-Luc Godard heeft gezegd dat Vermeer de eerste cineast was, omdat zijn schilderijen voldeden aan de twee belangrijkste elementen van de filmkunst: de wereld is geheel opgebouwd uit licht, en de wereld is vastgelegd en vereeuwigd in fracties van een seconde.”

 

Praktische informatie

   •   Tentoonstelling: 1 maart – 31 mei 2025

   •   Locatie: Vermeercentrum Delft, Voldersgracht 21, Delft

   •   Opening: 1 maart om 18.00 uur

 

Voor meer informatie zie www.vermeercentrumdelft.nl

 

Ervaar hoe Vermeer blijft inspireren – door de ogen van een nieuwe generatie kunstenaars.

De kunstwerken 

Lijst van de geëxposeerde kunstwerken

In deze expositie deelt elke kunstenaar niet alleen een kunstwerk, maar ook het verhaal erachter. Bij ieder schilderij vindt u tevens de verkoopinformatie. Heeft u interesse in een werk? Neem dan eenvoudig contact met ons op via het contactformulier

 

Info en prijzen

Door op deze link te klikken krijgt u meer inzicht in de kunstwerken en hun makers. In enkele zinnen delen zij hun inspiratie en drijfveren achter het creatieve proces. Daarnaast is een groot deel van de getoonde werken te koop - een unieke kans om een bijzonder kunstwerk aan uw collectie toe te voegen.

Pagina 1 Prijspagina 2
Erika Valencia - Detail uit de "Gitaarspeelster" €450,00
Erika Valencia - Liefdesbrief van nu €450,00
Tamara Vlootman - Laatst gezien 1664 €250,00
Maaike van Geest - Jongen met rode pet
Maaike van Geest - Tapijt met waterkan
Arjan van Gent - Hommage aan Vermeer N.o.t.k.
Christel Chofmeijer - Dreamy eye
Claire Moonen - kopie naar "Meisje met de fluit"
Claire Moonen - kopie naar "Jonge vrouw aan het virginaal"
Monique van Hassel -
Arie Vreeken - Zicht op Delft
Pagina 2 Prijs
Caroline Sillem
Caroline Sillem
Jenny Bekker
Bart Brouwer
Bart Brouwer
Wim Nyssen
Lotte van den Ouden
Annet Steensel
Annet Steensel
Harrie van den Oever
Sonja Salomé
De meisjes van Vermeer
Pagina 3 Prijs
Marlous Muda
Ellen Hornsveld
Anne Kingma
Hennie Standaar
Esther Appelman
Leodie Kruidhof
Heleen Arends
Ron Wiessner
Tania Bisschecker
Jean Pierre Cornevin
Manon Jutte